הסיפור של דליה

כתבה מהעיתון החיים הטובים

לפני כחודשיים פנתה אלי לקוחה בשם דליה שהגיע אלי מהמלצה,
היא סיפרה לי שכבר כמה שנים היא מנסה להניע תהליך מכירה של הבית שלה ולאחר מכן קניה של דירה אחרת בתל אביב שמתאימה לצרכים שלה היום.


דליה גרה לבדה בבית גדול ממדים, בן זוגה נפטר לפני שנתיים , הילדים התחתנו ועזבו כל אחד לעיר אחרת והיא נשארה לבד בבית גדול של שלוש קומות עם מדרגות רבות שמובילות לחדר השינה שלה. היא הבינה שהבית כבר לא מתאים לה,
התחזוקה יקרה מאד, הניקיון מעייף החשבונות גבוהים ואין בסביבה חיי חברה
שמתאימים לגילה – היא מרגישה בדידות – כך אמרה. 

הצעתי לדליה פגישה בבית שלה להבין איפה היא הייתה רוצה לגור ומה הדברים שקשים לה להתמודדות היום.
דליה סיפרה לי שאין לה מוטיבציה ואנרגיה לקום ולעשות מהלך שדורש הרבה מאמץ הכולל בדיקות מקדימות, מכירת הבית מציאת בית אחר וכל הלוגיסטיקה סביב זה וכל זה לבד – כי הילדים עסוקים ולא פנויים לסייע.

שאלתי אותה ממה עוד היא חוששת, דליה אמרה לי שיש בבית המון דברים של בעלה המנוח שהיא לא מסוגלת לגעת בהם – קשה לה רגשית, בנוסף היא טובעת בניירת הכוללת מסמכים רבים ואיבדה את השליטה והיכולת לסדר אותם, עוד היא סיפרה לי שיש
לה עוד דירה והיא לא יודעת כמה מס תצטרך לשלם על מכירת הבית שלה והאם יישאר לה מספיק כסף כדי להתקדם לדירה חדשה בתל אביב ולחיים לצד אנשים בסטטוס שלה , עם חיי קהילה וחיי חברה מגוונים.


בנקודה הזאת עצרתי אותה ואמרתי לה – דליה, אני אעזור לך זה דיוק מה שאני יודע לעשות, אני אלווה אותך יד ביד בכל התהליך ובכל נושא שיצוץ בדרך עד שתגיעי למקום שבו את רוצה להיות –אנחנו נעשה את זה יחד – את לא לבד!
ראיתי את הצבע חוזר לה לפנים ואפילו חיוך קטן שצץ לו – השארתי אותה לחשוב על
הדברים, דליה ליוותה אותי לדלת ואמרה לי ביציאה – אני רוצה לצאת לדרך!
פעם ראשונה שאני מרגישה שזה אפשרי, אמרה דליה ונפרדנו.

בפגישה השנייה שהייתה כמה ימים לאחר מכן, כבר יצאנו לדרך – בשלב הראשון ביצענו בדיקות מקדימות של רישום הבית ואיסוף כל המסמכים הדרושים כדי לקבל תמונה מלאה ולוודא שהכל תקין, בדקנו את טווח המחירים שניתן יהיה לקבל על הבית במכירה ובנוסף ביצענו בדיקה של המיסוי הצפוי – בעזרתה של עורכת הדין שעומדת לרשותנו.
במקביל חיברתי אנשי מקצוע נוספים לדליה – אחת שמתמחה בסידור מסמכים ויושבת בבית ומסדרת ומתייקת את כל הניירת דליה אמרה לי שהיא עושה עבודה
מדהימה – אחת שאורזת את התכולה שלא בשימוש – חלק תורמת חלק מוסרת חלק מוכרת – בהתאם לרצונה של מלי, והבית מתחיל להתרוקן מתכולה שחלקה היווה מעמסה נפשית עבור דליה.

זמן קצר לאחר מכן התחלנו בתהליך המכירה – 

הגיע צלם מקצועי
אשר צילם את הבית ברמה גבוהה כולל רחפן שטס באוויר וצילם את
הבית מלמעלה וכמובן צילום וידאו איכותי – הכול כדי שהבית ייראה
מדהים וימשוך את הלקוחות המתאימים.
מידי פעם עלו לדליה חששות האם באמת היא תוכל לממש את החלום
שלה למכור ולעבור לתל אביב – ואני תמיד הייתי שם להזכיר לה שזה
אפשרי, שזה ייקרה ושאני איתה לאורך כל הדרך – עד הבית החדש.
דליה הצטרפה ללקוחות רבים שלנו אשר נהנים ממקום
מגורים חדש התואם